12 Warsztaty Wokalne
z Centrum Muzycznym TRYTON
Tomaszów Lubelski 23-27.08.2023

Bajkowe Warsztaty Wokalne
z Centrum Muzycznym TRYTON
TOY STORY

Tomaszów Lubelski 2023

Bajkowe Warsztaty Wokalne
z Centrum Muzycznym TRYTON
MAŁA SYRENKA

Tomaszów Lubelski 2023

Muzyczne Wakacje z Centrum Muzycznym TRYTON
Tomaszów Lubelski 2022

11 WARSZTATY WOKALNE 22-26.08.2022 r.

BAJKOWE WARSZTATY WOKALNE
TROLLE 16-19.08.2022 r.

BAJKOWE WARSZTATY WOKALNE
KRÓL LEW 8-11.08.2022 r.

Wakacyjne Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON
Zwierzyniec – 29.07.-06.08.2021 r.

X Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON
Tomaszów Lubelski – 17-28.08.2020 r.

IX Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON
Tomaszów Lubelski – 19-30.08.2019 r.

Wakacyjne Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON
Bocheniec 4-12.07.2019 r.

VIII Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON
Tomaszów Lubelski – 20-31.08.2018 r.

Ósma edycja Warsztatów Wokalnych organizowanych przez Centrum Muzyczne TRYTON odbyła się w dniach 20-24.08. oraz 27-31.08. W pierwszym tygodniu szkoliły się dzieci w wieku 6-9 lat, a w drugim młodzież od 10 roku życia.
W ciągu pięciu dni uczestnicy doskonalili swoje umiejętności wokalne, uczyli się emisji głosu, dykcji, interpretacji tekstu, śpiewu wielogłosowego poprzez pracę w zespołach wokalnych, praktykowały w warunkach studia nagraniowego oraz rozwijali kreatywność muzyczną przygotowując efektowny koncert. Nowością była wizualizacja, która pomogła oswoić się z sytuacjami stresowymi na scenie i przed kamerą. Założeniem i celem ósmej edycji była praca nad ruchem scenicznym i przełamywaniem barier związanych z aktywnością estradową. Młodzi wokaliści pracowali pod okiem pedagogów śpiewu Anny Czuchaj-Seńko, Elżbiety Kalinowskiej i Dominiki Sawiak.
Te pracowite dwa tygodnie podsumował Koncert Finałowy, który miał miejsce w Tomaszowskim Parku Miejskim. Młodym artystom po raz kolejny towarzyszyli profesjonalni muzycy. Widownia usłyszała piosenki z repertuaru Majki Jeżowskiej, Michaela Jacksona, Whitney Houston, Ani Dąbrowskiej i innych gwiazd muzyki rozrywkowej. Współorganizatorem koncertu finałowego był Tomaszowski Dom Kultury.

Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON
Krasnobród – 19-27.07.2018 r.

27 lipca 2018 roku koncertem finałowym w Krasnobrodzkim Domu Kultury zakończyły się dziewięciodniowe Ogólnopolskie Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON.  Już po raz drugi do malowniczego Krasnobrodu zjechali młodzi wokaliści m.in. z Warszawy, Piaseczna, Legionowa, Lublina, Puław, Łukowa, Tomaszowa Lubelskiego. Tym razem naszą bazą był Ośrodek Wypoczynkowy „Jolanta”.
Pod okiem pedagogów, specjalistów oraz asyście zawodowych muzyków, uczestnicy w wieku od 9 do 17 lat przygotowywali program koncertu, uczyli się emisji głosu, dykcji, ruchu scenicznego, interpretacji piosenki, Prowadzący postawili sobie za cel nie tylko doskonalenie umiejętności wokalnych i estradowych, skoncentrowali się również na rozwijaniu kreatywności muzycznej.  Młodzi wokaliści  mogli zasmakować pracy w studio biorąc udział w profesjonalnej sesji nagrywając tzw. demo. Ponadto dzieci i młodzież zrealizowały w trzech grupach krótkie przedstawienia, samodzielnie reżyserując i wykonując. Kreatywności, zaangażowania i umiejętności współpracy wymagały również konkursy trwające w trakcie turnusu. Prócz pokazów aktorskich obejrzeliśmy konkurs “Piosenki Pokojowej” oraz konkurs “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, podczas dyskoteki tematycznej odbył się pokaz mody lat 70-tych. Nowym elementem warsztatów był trening medialny. Uczestnicy uczyli się autoprezentacji, realizowali ujęcia do teledysku, a także komentowali wydarzenia artystyczne, które miały miejsce podczas wypoczynku. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz znanych wszystkim pokoleniom podchodów.

VII Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON
Tomaszów Lubelski – 21-25.08.2017 r.

VII Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym „Tryton” zakończyły się 25 sierpnia Koncertem Finałowym w tomaszowskim Parku Miejskim. W doskonałych warunkach scenicznych amfiteatru, z udziałem profesjonalnych muzyków uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy.
W ciągu pięciu dni 27 uczestników z powiatu tomaszowskiego doskonaliło swoje umiejętności wokalne i rozwijało swoją kreatywność muzyczną przygotowując efektowny koncert. Założeniem i celem siódmej edycji była praca nad ruchem scenicznym i przełamywaniem barier związanych z aktywnością estradową. Pod okiem pedagogów śpiewu Anny Czuchaj-Seńko, Elżbiety Kalinowskiej i Dominiki Sawiak oraz asyście zawodowych muzyków, dzieci  i młodzież w wieku od 9 do 18 lat przygotowywały program koncertu, praktykowały w warunkach studia muzycznego, uczyły się ruchu scenicznego, emisji głosu, śpiewu wielogłosowego, dykcji, interpretacji tekstu i pracy w zespołach wokalnych. Nowością był trening medialny, który pomógł oswoić się z sytuacjami stresowymi na scenie i przed kamerą. Współorganizatorem koncertu finałowego był Tomaszowski Dom Kultury.  Liczna widownia usłyszała piosenki z repertuaru  Tiny Turner, Majki Jeżowskiej, Cher, Eltona Johna, Michaela Jacksona i innych gwiazd muzyki rozrywkowej. Klimat amfiteatru, gra świateł, moc muzyki, a do tego ciepły letni wieczór złożyły się na niebanalne widowisko muzyczne.

Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON
Krasnobród – 30.07-04.08.2017 r.

4 sierpnia 2017 roku koncertem finałowym w Krasnobrodzkim Domu Kultury zakończyły się sześciodniowe Ogólnopolskie Warsztaty Wokalne z Centrum Muzycznym TRYTON.  Były to pierwsze warsztaty połączone z wypoczynkiem. Warsztaty odbyły się w Ośrodku Wypoczynkowym „Natura” w pobliżu zalewu w Krasnobrodzie. 41 uczestników z całej Polski m.in. Warszawy, Piaseczna, Lublina, Łukowa, Kraśnika, Nielisza, Tomaszowa Lubelskiego, Lubyczy Królewskiej doskonaliło swoje umiejętności wokalne i rozwijało swoją kreatywność muzyczną. Pod okiem pedagogów śpiewu – specjalistów: Anny Czuchaj-Seńko, Dominiki Sawiak i Elżbiety Kalinowskiej oraz asyście zawodowych muzyków, dzieci i młodzież w wieku od 9 do 17 lat przygotowywały program koncertu, nagrywały własne utwory, video clip, uczyły się ruchu scenicznego, dykcji, interpretacji piosenki, brały udział w zajęciach aktorskich i treningu medialnym. Prowadzący postawili sobie za cel nie tylko doskonalenie umiejętności wokalnych i estradowych, skoncentrowali się na rozwijaniu kreatywności muzycznej.  Uczestnicy mogli zasmakować pracy w studio biorąc udział w profesjonalnej sesji nagrywając tzw. demo. Dzieci i młodzież zrealizowały w czterech grupach scenariusze znanych bajeczek i wierszy dla dzieci samodzielnie reżyserując, wykonując i oprawiając spektakle muzycznie.  Zadaniem dodatkowym była aktywizacja publiczności. Młodzi artyści starali się włączyć publiczność do wspólnego tańca i śpiewu.  Kreatywności, zaangażowania i umiejętności współpracy wymagały również konkursy trwające w trakcie turnusu. Prócz pokazów aktorskich obejrzeliśmy konkurs “Piosenki Pokojowej” oraz konkurs “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Nowym elementem warsztatów był trening medialny. Uczestnicy sami zapowiadali swoje występy i zapraszali na koncert w migawkach, które są dostępne na naszym funpage-u, a także komentowali wydarzenia artystyczne, które miały miejsce podczas wypoczynku. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz znanych wszystkim pokoleniom podchodów.

VI Warsztaty Wokalne 8-12.08.2016 r.
w Tomaszowie Lubelskim

Szósta edycja warsztatów wokalnych dla dzieci i młodzieży odbyła się w Tomaszowie Lubelskim w dniach 8-11 sierpnia 2016 r., a zakończyła koncertem finałowym 12 sierpnia w Lubyczy Królewskiej.W zajęciach wzięło udział 31 uczestników w wieku od 8 do 17 lat m.in. z Justynówki, Krasnobrodu, Lubyczy Królewskiej, Łaszczowa, Przeorska, Tomaszowa Lubelskiego oraz Zamościa. Każdy dzień rozpoczynał się tym, bez czego prawdziwy wokalista nie może w pełni funkcjonować – czyli rozśpiewką.  Wokaliści szlifowali swój głos po 7 godzin dziennie. Trenowali prawidłowy oddech, artykulację, dykcję, emisję głosu, interpretację tekstu oraz ruch sceniczny. Bardzo ważnym elementem dnia była praca w zespołach wokalnych – gdzie uczyli się odpowiedzialności za grupę i śpiewali w wielogłosie.Każdy z uczestników zarejestrował swoje piosenki w wakacyjnym studiu nagraniowym, pod okiem realizatora. Nagrano także piosenkę wspólną, do której złożona została video-relacja – pokazująca dzień warsztatowicza. Pięciodniowe warsztaty uwieńczył koncert finałowy, podczas którego uczestnicy wykonali piosenki w duetach, a także piosenki grupowe z towarzyszeniem zespołu grającego na żywo. Nad przygotowaniem wokalnym czuwały: Anna Czuchaj-Seńko, Dominika Tomkowska oraz Ela Kalinowska.

V Warsztaty Wokalne 17-21.08.2015 r.
w Tomaszowie Lubelskim

Piąte, jubileuszowe Warsztaty Wokalne odbyły się w Tomaszowie Lubelskim. Wzięło w nich udział 17 uczestników m.in. z Bełżca, Biłgoraja, Jarczowa, Lubyczy Królewskiej, Łaszczowa, Rabinówki oraz Tomaszowa Lubelskiego. Uczestnicy pracowali nad prawidłową emisją głosu, dykcją, interpretacją tekstu oraz ruchem scenicznym. Ćwiczyli śpiew w wielogłosie, nagrali demo piosenek indywidualnych oraz piosenkę wspólną, do której zrealizowano teledysk promujący wydarzenie. Pięciodniowe warsztaty uwieńczył koncert finałowy, który miał miejsce w centrum Lubyczy Królewskiej.

IV Warsztaty Wokalne 4-8.08.2014 r.

Kolejne, czwarte już Warsztaty Wokalne zgromadziły 14 osób, które przyjechały z Krakowa, Tomaszowa Lubelskiego, Łaszczowa, Krasnobrodu, Bełżca oraz Lubyczy Królewskiej. Wcześniej przyjęta forma wzbogacona została o zajęcia z interpretacji tekstu oraz ruchu scenicznego, które poprowadziła Ela Kalinowska. Efekty pięciu dni pracy uczestnicy zaprezentowali podczas koncertu finałowego w centrum Lubyczy Królewskiej.

III Warsztaty Wokalne 26-30.08.2013 r.

Trzecie Warsztaty Wokalne przyciągnęły 12 uczestników z Lubyczy Królewskiej, Tarnawatki, Tomaszowa Lubelskiego oraz Łaszczowa. Do kadry nauczycielskiej dołączył Daniel Seńko, który poprowadził zajęcia w wakacyjnym studiu nagraniowym, gdzie każdy uczestnik mógł nagrać piosenkę indywidualną. Oprócz tego młodzi wokaliści przygotowali piosenki indywidualne i grupową, które wykonali na koncercie finałowym w ogródku pizzerii “FERETANKA” w Lubyczy Królewskiej.

II Warsztaty Wokalne 6-10.08. 2012 r.

Druga edycja wakacyjnych warsztatów odbyła się również w Lubyczy Królewskiej, ale została znacznie rozbudowana. W zajęciach wzięło udział 14 osób nie tylko z Lubyczy, ale także z Tomaszowa Lubelskiego, Łabuń, Machnowa Nowego oraz Tarnoszyna. Pod okiem Anny Czuchaj oraz Dominiki Tomkowskiej uczestnicy przygotowali piosenki indywidualne oraz piosenkę wspólną, które wykonali podczas koncertu finałowego ostatniego dnia warsztatów.  Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Lubycza Królewska- Tomasz Leszczyński.

I Warsztaty Wokalne 04-08.07.2011 r.

Pierwsza edycja warsztatów wokalnych zorganizowana została dla członkiń młodzieżowego zespołu wokalnego “VIVO” z Lubyczy Królewskiej. Zajęcia poprowadziła Anna Czuchaj – pomysłodawczyni oraz instruktor projektu. Podczas pięciu dni pracy uczestniczki przygotowały program artystyczny (piosenka wspólna oraz piosenki indywidualne), który potem prezentowały na okolicznych imprezach plenerowych.