ANNA CZUCHAJ-SEŃKO
wokalistka, trener wokalny, pedagog.
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy (Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej oraz Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej) oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (wokalistyka jazzowa). Ukończyła także PSM I st. w Tomaszowie Lubelskim w klasie fortepianu. Swój głos szkoliła u m.in.: Kim Chandler, Elżbiety Zapendowskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Krystyny Prońko, dr Moniki Malec, dr hab. Anny Serafińskiej, dr hab. Joanny Zagdańskiej, dr Anny Gadt, dr Kamili Abrahamowicz-Szlempo, Andrzeja Głowackiego. Współpracowała przy nagraniu płyty z utworami Wojciecha Młynarskiego promującej 10 Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON organizowany przez Dom Kultury „Dorożkarnia” w Warszawie. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, które zdobyła prowadząc liczne warsztaty, jak również zajęcia wokalne. Na swoim koncie ma też nagrody wyśpiewane podczas konkursów wokalnych zdobywane indywidualnie, jak i ze swoimi podopiecznymi. Prowadzi Studio Piosenki Rozrywkowej w Domu Kultury „Zacisze” w Warszawie. Właściciel Centrum Muzycznego TRYTON. Pomysłodawca i organizator Wakacyjnych Warsztatów Wokalnych z Centrum Muzycznym TRYTON.
ELA KALINOWSKA
muzyk – wokalista, kompozytor, autor tekstów i pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, wydziału: Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej , kierunku: Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej o specjalizacji: prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie gdzie na kierunku: jazz i muzyka estradowa ukończyła wykonawstwo wokalne. Drogę muzyczną rozpoczęła w PSM I st. w Łosicach w klasie fortepianu. Doskonaliła techniki emisji głosu i metodykę prowadzenia zajęć wokalno – instrumentalnych m. in. u: prof. A.Zubka, prof. Z. Bernatowicz, prof. K. Szydzisza (mowa zawodowa), dr hab. J. Szroma, dr M. Malec, dr K. Abrahamowicz-Szlempo, mgr A. Sozańskiej- Kut (wokalisty i logopedy), mgr A.Nowak, mgr K. Prońko. Brała udział w nagraniach i projektach muzycznych organizowanych przez Bohdana Łazukę, Dariusza Michalskiego, Marka Stefankiewicza, ,Mariusza Gęgotka, Andrzeja Wysockiego. Współpracowała z Instytutem Teatralnym i Akademią Teatralną w Warszawie. Prowadzi klasę wokalną w Centrum Kształcenia Muzycznego „B-music” w Piasecznie. Współtwórca i pomysłodawca Akademii Małego Melomana Sztuki i Piękną i Szkoły Zabawy „Duzi, a Mali” ukierunkowanych na kształcenie muzyczne i wspieranie rozwoju dzieci najmłodszych. Do kadry warsztatów dołączyła w 2014 roku.
DANIEL SEŃKO
muzyk instrumentalista (gitara basowa), pedagog
Absolwent PSM I st. w Tomaszowie Lubelskim w klasie fortepianu oraz kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie gitary basowej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Są wiedzę poszerzał podczas warsztatów muzycznych prowadzonych przez m.in. Mariusza Bogdanowicza, Zbigniewa Wrombla, Krzysztofa Ścierańskiego, Piotra Żaczka. Na co dzień nauczyciel gitary basowej oraz pianina w Centrum Muzycznym TRYTON w Warszawie. Współtworzy projekty muzyczne o różnorodnych stylistykach (m.in. USG Fusion Trio, Sound Dealers, Gospeople, Dawid Gębala – Projekt Leśmian). Realizacją nagrań studyjnych interesuje się od 10 lat. Swoją wiedzę poszerzał podczas warsztatów studyjnych dla producentów muzycznych. Realizacją nagrań podczas wakacyjnych warsztatów wokalnych zajmuje się od 2013 roku. Kierownik muzyczny koncertu finałowego.
BARTŁOMIEJ GARCZYŃSKI
muzyk instrumentalista (gitara elektryczna/akustyczna), pedagog
Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie na kierunkach Jazz i Muzyka Estradowa oraz Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Uczęszczał także do Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. gdzie uczył się w klasie dr Piotra Domagały.
Współtworzy projekty muzyczne o różnorodnych stylistykach – rock, blues, jazz, soul (m.in. Sara Rynowska Band, Gospel Project, Wiosna Gospel, Big Band UMCS, Aleksandra Kutrzepa Quartet, Sound Dealers, Gospeople, Tomasz Momot Orkiestra, USG Fusion Trio). Razem z Aleksandra Kutrzepa Quartet nagrał debiutancki album „Impressions” (2017) oraz „Mermaid” (2019). Występował na festiwalach jazzowych: 35 Festiwal Jazz na Kresach – Jazzowy Zamość, Azoty Jazz Contest – Tarnów, Podkarpacka Jesień Jazzowa – Nowa Sarzyna, New York Festiwal – Łódź, XVI Świdnik Jazz Festiwal, Jazz Bez Festival 2018 – Ukraina (Lviv, Lutsk, Mariupol, Kropivnitsky, Kramatorsk, Sumy, Rivne, Kharkiv, Kiev), XII Novum Jazz Festival – Łomża, Kubínska Hudobná Jeseň 2019 – Słowacja.
Brał udział w sesjach nagraniowych oraz licznych koncertach występując z artystami takimi jak:
Krzysztof Cugowski, Urszula, Beata Kozidrak, Małgorzata Ostrowska, Piotr Cugowski, Majka Jeżowska, Sławek Uniatowski, Natalia Wilk, Brian Fentress, Jan Kondrak, Lubelska Federacja Bardów, Tomasz Korpanty, Peter Francis, Tula Lynch. Umiejętności oraz wiedzę poszerzał podczas warsztatów prowadzonych m.in. przez Jarosława Śmietanę, Waltera Smitha III, Piotra Shmidta, Artura Lesickiego.
Na co dzień nauczyciel prowadzący zajęcia w klasie gitary Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia.
KRZYSZTOF ULAŃSKI
muzyk instrumentalista (perkusja), pedagog
Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie perkusji oraz Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.
Współtworzy różnorodne projekty muzyczne: USG Fusion Trio, Sound Dealers, Gospeople, Dawid Gębala – Projekt Leśmian.
Brał udział w koncertach z Filharmonią Lubelską, Akademickim Chórem Politechniki Lubelskiej pod batutą prof. Elżbiety Krzemińskiej, a także artystami takimi jak: Mariusz Bogdanowicz, Janusz Szrom, Anna Jurksztowicz, Magdalena Sałamacha
Kilkukrotnie występował podczas Festiwalu “Jazz na Kresach” oraz “Muza na Kwadracie” w Zamościu.
Na co dzień nauczyciel w Centrum Muzycznym TRYTON w Tomaszowie Lubelskim.
DOMINIKA SAWIAK
wokalistka, nauczyciel śpiewu, pedagog. Ukończyła PSM I st. w Tomaszowie Lubelskim w klasie fletu poprzecznego. Absolwentka wokalistyki jazzowej oraz Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uczestniczyła w warsztatach wokalnych z dr Moniką Malec, prof. Zofią Bernatowicz, Wojciechem Myrczkiem, Aleksandrą Nowak, Anną Michałowską-Kotynią, Magdaleną Stopą. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą w szkole podstawowej oraz przedszkolu. Prowadzi klasę wokalną oraz zajęcia umuzykalniające w Centrum Muzycznym TRYTON w Tomaszowie Lubelskim. Jej uczniowie mogą pochwalić się sukcesami na ogólnopolskich oraz międzynarodowych festiwalach i konkurach wokalnych. Do kadry warsztatów dołączyła w II edycji.
MONIKA SOŁTYSZEWSKA-LEŚKIEWICZ
wokalistka, trener wokalny. Absolwentka kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność wykonawstwo wokalne na UMCS w Lublinie. Kontynuowała naukę na studiach II stopnia w dwóch Akademiach Muzycznych. W roku 2014 uzyskała tytuł magistra sztuki na Akademii Muzycznej w Poznaniu na specjalności wokalistyka w zakresie muzyki jazzowej i estradowej w klasie dr hab. Janusza Szroma. W 2015 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej o specjalności prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki estradowej w klasie prof. Andrzeja Zubka, ze specjalizacją wokalistyka jazzowa w klasie dr Kamili Abrahamowicz – Szlempo oraz otrzymała tytuł magistra sztuki. Od 2015 roku jako solistka i chórzystka śpiewa w lubelskim zespole gospel Heaven Up. Prowadzi aktywną działalność koncertową, angażuje się w różne muzyczne projekty. Na scenie współpracowała m.in. z Beatą Bednarz, Moniką Kuszyńską, Marcinem Różyckim, Mariuszem Bogdanowiczem. Założycielka i instruktor wokalny Fabryki Piosenki Łukowskiego Ośrodka Kultury, gdzie kształci młodych wokalistów. Jej podopieczni mogą poszczycić się licznymi sukcesami na konkursach o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej, czy międzynarodowej, wielu z nich jest stypendystami artystycznymi Marszałka Województwa Lubelskiego. Od 2017 roku nauczyciel śpiewu i emisji głosu w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. oraz trener wokalny w Niepublicznym Ognisku Artystycznym „Akademia Talentów” w Lublinie.
WIKTORIA CZUCHAJ
Studentka kierunku Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej w specjalności wokalistyka jazzowa w klasie mgr Emilii Hamerlik na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie w klasie organów oraz Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia w specjalności wokalistyka jazzowa. Muzyka towarzyszy jej od najmłodszych lat czego najlepszym dowodem na to są liczne nagrody zdobyte zarówno na konkursach o randze ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej: wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym dla Młodzieży Magnolia, III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN TON Piosenki Ewy Bem, III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Wygraj Sukces, II miejsce na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MIT TON Piosenki Katarzyny Gaertner. Wielokrotna stypendystka prezydenta miasta Lublin oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Uczestniczka wielu projektów muzycznych m.in. udział w koncercie organizowanych w studiu im. Agnieszki Osieckiej w siedzibie Radia Trójka, udział w nagraniu płyty 12 Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MIT TON Piosenki Czesława Niemena oraz płyty Jak mam dziękować zespołu gospelowego Heaven Up. Kształciła się pod okiem wybitnych pedagogów: Grażyny Łobaszewskiej, dr hab. Anny Serafińskiej, dr Anny Gadt, Elżbiety Zapendowskiej, dr Moniki Malec, Aleksandry Nowak, Anety Figiel, Natalii Niemen, Andrzeja Głowackiego, dr hab. Anny Kamalskiej, dr Sonii Lachowolskiej.
BARTOSZ LEŚKIEWICZ
Reżyser, dziennikarz radiowy i telewizyjny, lektor, fotograf. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – specjalizacja radiowa, gdzie sztuki filmu dokumentalnego uczył się pod okiem reżysera i wykładowcy najlepszych w kraju szkół filmowych – Andrzeja Jurgi. Ukończył Uniwersytet Gdański stopniem magistra z dziennikarstwa – fotografia dokumentalna i reklamowa. Autor radiowych audycji muzycznych i programów telewizyjnych. Współpracował z Polskim Radiem, Radiem Eska i TVP Historia oraz mediami lokalnymi. Poza radiem użycza głosu jako lektor filmowy i komercyjny.
Od lat zajmuje się także fotografią. Jego prace skupiają się głównie na rejestrowaniu ludzkich emocji i niecodziennych wydarzeń.
Od 2014r. współtwórca Studia Medialnego KAFKA. Reżyser teledysków muzycznych, spotów reklamowych, filmów parafabularnych i dokumentalnych m.in. „Element estetyczny” (III miejsce na Europejskim Konkursie Filmów Krótkometrażowych Sundance Channel Shorts Competition 2016). Jako członek studia, prowadził także warsztaty medialne dla młodzieży ponadgimnazjalnej.
ARTUR SAWIAK
Absolwent Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego na kierunku Administracja.
Pracuje w Urzędzie Miejskim w Lubyczy Królewskiej na stanowisku: Młodszy Referent D/S Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Gminy Lubycza Królewska.
Organizator zawodów sportowych oraz spotkań i imprez kulturalno-rozrywkowych. Ponadto zajmuje się organizacją i przygotowaniem drużyn dziecięcych, młodzieżowych i seniorskich do rozgrywek ligowych. Angażuje się również w wakacyjne obozy sportowe jako trener, wychowawca i ratownik medyczny.
Podczas pierwszych warsztatów wokalnych został okrzyknięty przez uczestników “najlepszym wychowawcą”:)
JULIA OSSOWSKA
Podczas nauki w liceum w Białej Podlaskiej należała do Teatru Elipsa przy Bialskim Centrum Kultury. Ukończyła dwuletnie Warsztaty Aktorskie Doroty Zięciowskiej w Warszawie.
Obecnie uczęszcza do Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie.
Ponadto uczyła się tańca flamenco w Studio Flamenco w Warszawie.
Interesuję się malarstwem i historią sztuki. Pasjonuje ją taniec i rajdy rowerowe.
OLA BASZNIANIN
Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na specjalności reklama, public relations oraz concierge na wydziale filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wieloletnia aktorka Amatorskiego Teatru w Tomaszowie Lubelskim. Muzyką zajmuje się od najmłodszych lat. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tomaszowie Lubelskim, w klasie fortepianu oraz Centrum Muzycznego TRYTON w Tomaszowie Lubelskim w klasie śpiewu rozrywkowego. Obecnie swój głos kształtuje w Szkole Muzyki Rozrywkowej VINCI MUSIC HOUSE w Rzeszowie.Laureatka ogólnopolskich konkursów oraz festiwali wokalnych (m.in. I miejsca podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego PIOSENKA Z TREŚCIĄ – Kraków 2016; III miejsca podczas VI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Rozrywkowo-Jazzowej – Lublin 2015). Brała udział w warsztatach wokalnych prowadzonych m.in przez Sound’n’grace, Grażynę Łobaszewską, Elę Zapendowką i Andrzeja Głowackiego. Współzałożycielka M&A Studio, które oferuje usługi związane z fotografią oraz produkcją multimedialną. Zajmuje się poszerzaniem świadomości medialnej, kreowaniem wizerunku, reklamą oraz szeroko pojętymi social mediami.